27. Saraybosna Film Festivali Komşuluk Halleri filmiyle başladı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 14.08.2021 tarih ve 10:11 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 27. Saraybosna Film Festivali Komşuluk Halleri filmiyle başladı

makale içerik

27. Saraybosna Film Festivali Komşuluk Halleri filmiyle başladı
Kısa Linki Kopyala

27. Saraybosna Film Festivali Komşuluk Halleri filmiyle başladı

Bosna Hersek'te bu yıl 27'ncisi düzenlenen Saraybosna Film Festivali (SFF), görkemli bir açılış töreniyle başladı.

Ulusal Tiyatro binasında gerçekleştirilen tören kapsamında, sinema dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla kırmızı halı geçişi yapıldı.

Festival Direktörü Mirsad Purivatra, açılış konuşmasında, festivalin geçen salgın nedeniyle çevrimiçi platformda düzenlendiğini anımsatarak bu yılki etkinliğin normal yaşama dönüş yolunda umut vadettiğini belirtti.

İnsanların sanatsız ve sinemasız hayata alışık olmadığını söyleyen Purivatra, "Bu açılışın güzel bir hikayenin başlangıcı olmasını temenni ediyoruz" dedi.

Festival kapsamında verilen "Saraybosna'nın Kalbi" ödülü, bu yıl film sanatına sağladığı büyük katkılardan dolayı dünyaca ünlü Alman yönetmen Wim Wenders'e verildi.

"FİLM YAPAN BİRİ İÇİN EN ÖNEMLİ ORGAN KALPTİR"

Wenders, ödül takdiminin ardından yaptığı konuşmada, "Göz, çok değerli bir organdır. Ancak film yapan biri için en önemli organ kalptir. Kalp, güzellikleri görmeye ve kötü şeylerden kaçınmaya yarayan bir organdır. Kalp, barışı görüp savaşla mücadele eder, gerçeği arar, yalanlardan kaçar. Kalp şeklindeki bu ödül en güzel ödüllerden biridir" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar