40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma gösterimleri 1 Temmuz'da başlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 24.06.2021 tarih ve 12:14 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma gösterimleri 1 Temmuz'da başlıyor

makale içerik

40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma gösterimleri 1 Temmuz'da başlıyor
Kısa Linki Kopyala

40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma gösterimleri 1 Temmuz'da başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma gösterimleri 1-13 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Festival biletleri 29 Haziran'da satışa çıkıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma filmleri, 1-13 Temmuz tarihlerinde izleyicilerle buluşuyor.

Yarışmada yapımı 2020-2021 sezonunda tamamlanan 13 film yer alıyor. 34. kez Anadolu Efes’in katkılarıyla gerçekleştirilen Türkiye Sineması bölümü kapsamındaki Ulusal Yarışma filmlerinin gösterimleri, film ekiplerinin katılımıyla Maximum UNIQ Açıkhava’da yapılacak.

Ulusal Yarışma’da ödül kazanan filmler, festivalin 14 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

EN İYİ FİLME 200 BİN TL ÖDÜL

40. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da Altın Lale Ödülü için, yapımı 2020-2021 sezonunda tamamlanan 13 film yarışacak.

Ulusal Yarışma Jürisi bu yıl yönetmen Tolga Karaçelik başkanlığında toplanıyor. Diğer jüri üyeleri oyuncu Ece Dizdar, sanat yönetmeni ve yapım tasarımcısı Naz Erayda Kurdoğlu, yapımcı Nadir Öperli ve yazar Şebnem İşigüzel.

Ulusal Yarışma Jürisi En İyi Film, En İyi Yönetmen, Jüri Özel Ödülü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Özgün Müzik olmak üzere toplam 9 dalda ödül verecek.

 En İyi Filme 200 bin TL, Onat Kutlar anısına verilecek Jüri Özel Ödülü’nü kazanan filmin yapımcısına İKSV tarafından 50 bin TL verilecek. En İyi Yönetmen’e Anadolu Efes tarafından 50 bin TL verilecek. En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu 10 biner TL ile ödüllendirilecek. Kaybettiğimiz Hasan Saltık anısına verilecek En İyi Özgün Müzik Ödülü, LU Records tarafından 5 bin TL, En İyi Senaryo Ödülü ise Alamet Holistic tarafından 10 bin TL para ödülü ile desteklenecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar