60 yıllık soygunun sırrını anlatan film: The Duke

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 15.06.2021 tarih ve 09:02 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. 60 yıllık soygunun sırrını anlatan film: The Duke

makale içerik

60 yıllık soygunun sırrını anlatan film: The Duke

60 yıllık soygunun sırrını anlatan film: The Duke

İngiltere'de James Bond'a bile konu olan sanat hırsızlığının gerçeği 60 yıl sonra ortaya çıktı. Goya tablosunu, hapse atılan adamın oğlunun çaldığı anlaşıldı. O soygun bu kez Oscarlı oyuncu Helen Mirren (75) ve Jim Broadbent'in (72) başrolünde olduğu filmle beyazperdeye uyarlanıyor.

1962 İspanyol ressam Francisco Goya'nın Wellington Dükü portresi, İngiltere'de Ulusal Galeri'de sergileniyordu. 1961'de camdan giren hırsız tabloyu çaldı. 57 yaşındaki otobüs şoförü Kempton Bunton, 1965'te soygundan tutuklandı. 115 kiloluk Bunton'ın çeviklik isteyen busoygunu nasıl yaptığı bir türlü anlaşılamadı. Soygun, 1962'deki Bond filmi Dr No'da (solda) bile işlendi. Ancak gerçek hırsızın kimliği yeni ortaya çıktı. İngiliz medyasının ulaştığı belgelere göre müzeyi Bunton'ın oğlu Jackie soydu.Jackie, 1969'da başka bir suçtan yakalanınca parmak izinden müze hırsızlığı anlaşılır diye itiraf etti. Ancak savcılık delil yetersizliğinden soruşturma açmamıştı. O soygun bu kez Oscarlı oyuncu Helen Mirren (75) ve Jim Broadbent'in (72) başrolünde olduğu filmle beyazperdeye uyarlanıyor. The Duke isimli film, 3 Eylül'de vizyonda olacak.The Duke filminden fotoğraflar...The Duke filminin konusu 60’lı yaşlarında olan Kempton Bunton, geçimini taksicilik yaparak sağlar. Bir gün Kempton, Londra'daki Ulusal Galeri'den Wellington Dükü'nün portresini çalar. Hükümete bir not gönderen Kempton, hükümetin yaşlılara daha fazla bakım yapmasını sağlamak için tabloyu çaldığını, isteklerinin gerçekleşmesi durumunda tabloyu geri vereceğini belirtir.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar