Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 06.09.2021 tarih ve 17:27 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri

makale içerik

Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri

Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri

Aydın’ın kurtuluş etkinlikleri kapsamında Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri gerçekleştirilecek.

Geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’ın Karacasu ilçesinde yer alan Afrodisias Antik Kenti’nde Yeşilçam efsanesi hayat bulacak.

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü kapsamında Aydın İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan etkinlikte Yeşilçam’ın efsaneleşmiş müzikleri dinleyicilerin karşısına çıkacak.

7 Eylül Salı günü saat 21.00’de İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu ve İzmir Senfoni Orkestrası ile ortak gerçekleştirilecek olan Yeşilçam Müzikleri konseri aynı zamanda TRT ekranlarından canlı yayınlanacak.

Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer; “Aydın'ımızın kurtuluş günü 7 Eylül'de hemşehrilerimiz için unutulmayacak bir sürpriz hazırladık. Afrodisias Antik Kenti'nde 60 kişilik dev bir sanat ekibiyle "Yeşilçam Müzikleri" konseri düzenliyoruz" dedi. 

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar