Aleyna Tilki Billboard listesine girdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 21.10.2021 tarih ve 08:28 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Aleyna Tilki Billboard listesine girdi

makale içerik

Aleyna Tilki Billboard listesine girdi
Kısa Linki Kopyala

Aleyna Tilki Billboard listesine girdi

Aleyna Tilki, Dillon Francis’in yeni çıkan Happy Machine albümünde söylediği Real Love şarkısıyla dünya çapında yıldızların yer aldığı Billboard listesine giriş yaptı.

Aleyna Tilki, Amerikalı dünyaca ünlü DJ/prodüktör Dillon Francis’in yeni çıkan Happy Machine albümünde söylediği Real Love şarkısını geçtiğimiz haftalarda yayınlamıştı. Yeni çalışmasıyla dikkatleri üzerine çeken Tilki, şarkının yayınlandığı 36 ülkenin müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı. Tilki, Billboard Hot Dance/Electronic Songs listesine 24 numaradan giriş yaptı. 21 yaşındaki şarkıcı, dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı bu listeye girmiş oldu.

Dünyaca ünlü starların çalıştığı müzik şirketi Warner Music ile el sıkışan Tilki, Şubat 2021'de yayınladığı Retrograde ile bu şirketten şarkı çıkaran ilk Türk sanatçı olmuştu. Bu şarkısında Dua Lipa, Diplo gibi prestijli isimlerle çalışan Tilki, dünya listesine girmeyi başarmıştı. 

Aleyna Tilki'den Bafetimbi Gomis'e özel video

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar