Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.08.2021 tarih ve 13:44 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

makale içerik

Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı
Kısa Linki Kopyala

Altın Portakal Sinema Okulu’na başvurular açıldı

2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 13 Eylül Pazartesi olarak belirlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 2-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, geleceğin sinemacılarına destek olmaya devam ediyor. İlk kez düzenlendiği 2019 yılında 150 öğrenciyi ağırlayan, pandemi nedeniyle çevrim içi düzenlendiği geçen yıl ise 250 öğrenciyi sinema profesyonelleri ile buluşturan Altın Portakal Sinema Okulu için başvurular açıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada "Gençler üretecek, Antalya gençlerle birlikte yükselecek" sloganıyla yola çıkılan Antalya Sinema Okulu için, “Bu yıl da Türkiye'deki üniversitelerde radyo, televizyon, sinema, medya, iletişim ve görsel sanatlar eğitimi alan 250 öğrenci seçilecek. Geleceğin sinemacılarına hayallerine ulaşmalarında destek olmayı ve ilham vermeyi amaçlayan Altın Portakal Sinema Okulu'nda sinema sektörünün önde gelen isimleri öğrencilerle tecrübelerini paylaşacak” dedi.

BAŞVURULAR 13 EYLÜL'DE BİTECEK

Festival, Altın Portakal Sinema Okulu'na katılamayan sinemaseverleri de unutmuyor. Herkesin erişimine açık olarak yayınlanacak söyleşi ve röportaj videoları ile Türkiye'nin dört bir yanından sinemaseverlere ulaşmak amaçlanıyor. Bu videolar, festival sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Altın Portakal Sinema Okulu için son başvuru tarihi 13 Eylül Pazartesi olarak belirlendi. Sinema öğrencileri başvuru formuna festival web sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.

MARVEL FİLMİ ETERNALS'TAN YENİ FRAGMAN

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar