Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde filmdeki sahnelerden etkilenen seyirciler baygınlık geçirdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 09.10.2021 tarih ve 15:03 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde filmdeki sahnelerden etkilenen seyirciler baygınlık geçirdi

makale içerik

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde filmdeki sahnelerden etkilenen seyirciler baygınlık geçirdi
Kısa Linki Kopyala

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde filmdeki sahnelerden etkilenen seyirciler baygınlık geçirdi

8'incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde özel gösterimde yer alan Audrey Diwan'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Kürtaj' filmindeki gerçekçi sahnelerden etkilenen 3 seyirci baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı.

​Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla bu yıl 58'incisi gerçekleşen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde dün gece 'Kürtaj' filmi izletildi. Özel gösterimde yer alan filmde seyirciler bazı sahnelerden etkilendi. Audrey Diwan'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Kürtaj'daki gerçeği aratmayan sahneler nedeniyle filmin başında 2 kişi, filmin son dakikalarına doğru 1 kişi baygınlık geçirdi. Bu kişiler ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Venedik Film Festivali'nde de gösterime giren filmde seyirciler arasında baygınlık geçirenler olmuştu.

'Kürtaj' filmi Venedik Film Festivali'nden Altın Aslan Ödülü almıştı.

Annie Ernaux'un aynı isimli yarı otobiyografik romanından uyarlanan Kürtaj, dünya prömiyerini Eylül ayında, 78. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde yapmıştı.

FİLMİN KONUSU

Film, 60'lı yılların Fransa'sında istemediği hamileliğini sonlandırmak isteyen Annie'nin mücadelesini anlatıyor. Parlak bir üniversite öğrencisi olan Annie, beklenmedik bir hamilelikle karşı karşıya kalır. Bu, geleceğe dair tüm hayallerinin elinden kayıp gitmesi anlamına gelmektedir. Gebelik süreci ilerledikçe Annie, çevresi tarafından yalnız bırakılacaktır, zira kürtajın yasal olmadığı 60'lı yılların Fransa'sında bu karar cesaret gerektirmektedir.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar