Bağırsak düğümlenmesi geçiren Nil Burak'ın sağlık durumu nasıl?

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.08.2021 tarih ve 08:14 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Bağırsak düğümlenmesi geçiren Nil Burak'ın sağlık durumu nasıl?

makale içerik

Bağırsak düğümlenmesi geçiren Nil Burak'ın sağlık durumu nasıl?

Bağırsak düğümlenmesi geçiren Nil Burak'ın sağlık durumu nasıl?

Konser için gittiği Kıbrıs'ta rahatsızlanınca ameliyat edilen Nil Burak'ın ince bağırsağının 50 santimlik bölümü alındı. Sanatçı yoğun bakımda tutuluyor.

Pop müziğin unutulmaz isimlerinden Nil Burak, konser için bulunduğu Kıbrıs'ta aniden rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Şiddetli karın ağrısı ve bulantı şikayetiyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alınan Nil Burak, bağırsak düğümlenmesi nedeniyle acil ameliyata alındı.

AMELİYAT 2,5 SAAT SÜRDÜ

2,5 saat süren bir operasyon geçiren Kıbrıslı sanatçının ince bağırsaklarından 50 santim bir bölüm alındı. Başarılı bir ameliyat geçiren Nil Burak'ın tedavisi yoğun bakımdan devam ediyor.

BAĞIRSAK DÜĞÜMLENMESİ (BAĞIRSAK TIKANIKLIĞI) NEDİR?


Bağırsağın çoğu zaman kendi etrafında ve/veya bir başka bağırsak bölümü etrafında dönmesine bağırsak düğümlenmesi (volvulus) denir.

BAĞIRSAK DÜĞÜMLENMESİ BELİRTİLERİ

Bağırsak düğümlenmesi (Volvulus) belirtileri aniden ve ciddi şekilde ortaya çıkar ve belirtileri aşağıdakileri içerir:

Karın ağrısı ve hassasiyet
Aşırı kusma
Mide bulantısı
Karın şişliği
Kanlı dışkı
Kabızlık
Şok

NİL BURAK KİMDİR?

Nil Burak, 27 Nisan 1948 tarihinde Kıbrıs Cumhuriyeti, Lefke’de üç kardeşin en küçüğü olarak doğdu. Asıl adı Pembe Nihal Munsif’dir. Babası narenciyeci ve sinemacılık yapıyordu. Nil Burak, Kıbrıs Güzel Sanatlar Derneği’nin korosunda şarkı söylemeye başladı. Kıbrıs Amerikan Kız Koleji’nden mezun oldu. 1963 yılında Rumların saldırılarından kaçarak Lefke’den Lefkoşa’da bir ailenin yanına sığındılar. Daha sonra İngilizcesini ilerletmek için İngiltere’ye halasının yanına gönderildi. Londra’da iken amatör olarak Londra Gallipoli Restaurant’ta sahneye çıktı. 1969 yılında Ankara’da İngiliz sefaretinde sekreter olarak çalıştı. Bu arada görücü usulü bir evlilik yaptı,1971’de boşandı.

Olimpiyat Şampiyonu Mete Gazoz İstanbul'da

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar