Cemal Reşit Rey'de ekim ayı programı belli oldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 30.09.2021 tarih ve 12:40 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Cemal Reşit Rey'de ekim ayı programı belli oldu

makale içerik

Cemal Reşit Rey'de ekim ayı programı belli oldu
Kısa Linki Kopyala

Cemal Reşit Rey'de ekim ayı programı belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, ekim ayında zengin bir program ile müzikseverlerin karşısına çıkıyor.

Salgın döneminde müziğin iyileştirici etkisini yansıtmak için 2020-2021 sezonunda çevrimiçi konserlerle müziğin her türüne ev sahipliği yapan CRR Konser Salonu; yeni normal süreci ile birlikte, canlı müziğin sihrini hep birlikte yaşamak için tüm önlemlerini alarak 2021-2022 sezonuna dopdolu bir program hazırladı.

Eylül ayında dünyaca ünlü müzisyenlerin katıldığı, 1. İstanbul Uluslararası Oda Müziği Festivali ile sezon açılışını yapan CRR konser Salonu’nda 2 Ekim’de festivalin kapanış konseri gerçekleştirilecek. Konserde Borusan Quartet ile uluslararası yarışmalardan birçok ödül kazanmış çellist Nil Kocamangil performans sergileyecek.

Doğu ve batı müziğinin en iyi örneklerinin yer aldığı ekim ayı programında, Şef Cem Mansur yöntemindeki CRR Senfoni Orkestrası 12 Ekim’deki konserinde Grieg’in, popülaritesini hiç kaybetmeyen, repertuvarda albenisi en yüksek eserlerinden biri olan Piyano Konçertosu’nda piyanist Gülsin Onay’a eşlik ediyor. Konserde ayrıca 100. ölüm yıldönümünde büyük besteci Camille Saint-Saens’a selam gönderiliyor ve az bilinen gençlik eseri 2. Senfoni seslendiriliyor. 

Amsterdam’daki dünyaca ünlü Royal Concertgebouw Orkestrası üyelerinden oluşan Concertgebouw Oda Orkestrası’nın 20 Ekim’deki konserinin solisti ise çellist Nil Kocamangil

CAZIN BÜYÜLEYİCİ SESLERİ

Yeni sezonda müziğin her türüne ev sahipliği yapacak olan CRR Konser Salonu’nda caz konserlerinin ilki 11 Ekim’de. Uluslararası caz sahnelerinin aranan gruplarından biri olan Danny Grissett Quartet müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatacak. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve 60'lardan bu yana caz dünyasına giren en yaratıcı piyanist olarak değerlendirilen Brad Mehldau ise uzun bir aranın ardından üçlüsüyle birlikte 30 Ekim'de CRR sahnesine konuk oluyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar