Cillian Murphy, Batman rolünü nasıl kaptırdığını anlattı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 01.06.2021 tarih ve 14:07 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Cillian Murphy, Batman rolünü nasıl kaptırdığını anlattı

makale içerik

Cillian Murphy, Batman rolünü nasıl kaptırdığını anlattı
Kısa Linki Kopyala

Cillian Murphy, Batman rolünü nasıl kaptırdığını anlattı

Peaky Blinders dizisinin başrol oyuncusu Cillian Murphy, Batman Başlıyor (Batman Begins) filminde Bruce Wayne'i canlandırmak üzere katıldığı seçmeleri anlattı.

Cillian Murphy, 2003'te Christopher Nolan'ın Kara Şövalye (Dark Knight) üçlemesinde Batman/Bruce Wayne'i oynamak için seçmelere katılan oyuncular arasında finalistlerden biriydi. Ünlü oyuncu rolü Christian Bale'e kaptırsa da seçmelerden eli boş dönmedi ve kötü karakter Scarecrow'u üstlendi. Independent Türkçe'nin haberine göre Murphy o dönemki deneyimine dair şu ifadeleri kullandı:

CHRISTIAN BALE ORTALIĞI PARAM PARÇA ETTİ

"Bu rolü almaya yakın olduğumu düşünmüyorum. Bana göre o dönemde bu role uygun tek aktör Christian Bale'di ve ortalığı paramparça etti. Yani benim için yalnızca bir deneyimdi ve sonra başka bir şeye dönüştü. Bu deneyim Scarecrow'u canlandırmaya ve Chris'le çalışmaya dönüştü. Bu yüzden o dönemi çok büyük bir sevgiyle hatırlıyorum ancak kendimde asla ama asla Bruce Wayne kumaşı olduğunu düşünmedim."

Oyuncu verdiği röportajda Peaky Blinders dizisinin senaristi Steven Knight'ı överek "Bugün yaşayan en iyi senaristlerden biri" diye niteledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar