Denizden çıkarılan atıklarla Şirinler heykeli

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.06.2021 tarih ve 08:04 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Denizden çıkarılan atıklarla Şirinler heykeli

makale içerik

Denizden çıkarılan atıklarla Şirinler heykeli

Denizden çıkarılan atıklarla Şirinler heykeli

Didim'de Dünya Çevre Günü’nde sıfır atık projesi kapsamında bir farkındalık çalışmasına imza atıldı. Kıyı ve deniz temizleme çalışmaları esnasında toplanan pet şişeler bir sanat eserine dönüştürüldü.

Denizden toplanan 2 bin 225 adet pet şişe ile yapılan Şirinler heykeli, Dünya Çevre Günü’nde plastik kirliliği sorununa dikkat çekti.Didim Belediyesi Heykel ve Seramik Atölyesi tarafından yapılan çizgi film karakteri Şirinlerin heykeli çocuklar ve Didim halkı ve Didim’de bulunan turistler tarafından ilgi ile karşılandı.Didim Altınkum Plajı’nda sergilenen Şirinler heykeli yanında geri dönüşüm temalı bir etkinliğe de yer verildi.Elektronik atığını getir, mamanı götür’ başlığı altında yapılan etkinlikte, Didim Belediyesi tarafından konulan elektronik atık geri dönüşüm kutusuna atıklarını bırakan vatandaşlar, sokak hayvanlarını için hazırlanmış kedi ve köpek mamalarını aldılar.Sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturmak ve çevre bilincini aşılamak için güzel etkinlik yaptıklarını belirten Didim Belediye Başkanı A.Deniz Atabay, "Sıfır atık projemiz kapsamında yaptığımız etkinliğe katılımın yoğun olması bizi memnun etti. Deniz ve kıyı kirliliğine dikkat çekmek amacıyla Heykel ve Seramik Atölyemizde yapılan Şirinler heykeli için denizden topladığımız 2225 adet pet şişeyi kullandık. Yaşamı korumak için suyu ve toprağı korumak zorundayız. Sürdürülebilir bir yaşam için çevre bilinci oluşturmalı, geri dönüşüme önem vermeliyiz. Bugün yaptığımız etkinlik kapsamında vatandaşlarımızın elinde bulunan elektronik atıklar, sokak hayvanlarımız için mamaya dönüştü. Sıfır atık hareketi ile atıklarımızı geri dönüşüme gönderelim. Geleceğimize sahip çıkalım. Bize destek veren herkese teşekkür ederim" dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar