Derviş Zaim'in Flaşbellek filmine 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden ödül

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.07.2021 tarih ve 15:43 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Derviş Zaim'in Flaşbellek filmine 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden ödül

makale içerik

Derviş Zaim'in Flaşbellek filmine 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden ödül
Kısa Linki Kopyala

Derviş Zaim'in Flaşbellek filmine 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden ödül

Yönetmen Derviş Zaim'in Suriye'den Türkiye'ye uzanan bir yolculuğun yarattığı dönüşüm hikayesini anlatan Flaşbellek filmi, ABD'de düzenlenen 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden ödülle döndü.

Yönetmen Derviş Zaim'in Flaşbellek filmi, Arizona eyaletinde düzenlenen 27. Sedona Uluslararası Film Festivali'nden "En İyi Uluslararası Film" ödülünü kazandı.

Flaşbellek filmi, 2020'de 42. Cinemed (Montpellier) Film Festivali'nde "Genç Jüri Ödülü"ne hak kazanarak, 12-19 Temmuz'da Fransa'da CCAS (Social Activities of Energy) adlı kurumun organizasyonu ile salonlarda seyirci ile buluştu.

Flaşbellek, Suriye'den Türkiye'ye uzanan bir yolculuğun yarattığı dönüşüm hikayesini heyecan dolu bir serüven olarak anlatıyor.

Filmde, Arap sinemasının ünlü oyuncularından Salah Bakri ile Ali Süleyman yer alıyor. İkiliye Husam Chadat ve Sara El Debuch eşlik ediyorlar.

2022'DE SİNEMADA GÖSTERİLECEK

Görüntü yönetmenliği'ni Andreas Sinanos'un, kurgusunu Aylin Zoi Tinel'in, müziğini Marios Takoushis'in yaptığı film, 2019'da Gaziantep ve Konya'da çekildi.

​​​​​​​Film, festival süreçlerini tamamladıktan sonra 2022'de sinema salonlarında izleyiciyle buluşacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar