Fransa'da sinema ve müzeler yeniden açıldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.05.2021 tarih ve 17:14 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Fransa'da sinema ve müzeler yeniden açıldı

makale içerik

Fransa'da sinema ve müzeler yeniden açıldı

Fransa'da sinema ve müzeler yeniden açıldı

Fransa'da salgın kısıtlamalarının gevşetilmesi kapsamında ülkede kafe ve restoranların terasları, mağazalar, müzeler, sinemalar ve tiyatro salonları yeniden faaliyete geçti. (Fotoğraflar: AFP)

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un daha önce kısıtlamaların hafifletilmesine ilişkin açıkladığı 4 aşamalı planın ikinci aşamasına geçildi.Ülkede müze, sinema ve tiyatro salonları da açılırken, buralar 06.00-21.00 saatlerinde hizmet verebilecek.Kapalı alanlarda düzenlenen etkinliklerde en fazla 800, açık alanlardaki etkinliklerde ise en fazla 1000 kişi yer alabilecek. Sokağa çıkma yasağının başlama saati de 19.00'dan 21.00'e alındı.Fransa'da salgınla mücadele kapsamında Arjantin, Brezilya, Şili, Güney Afrika, Hindistan, Türkiye, Bangladeş, Sri Lanka, Pakistan, Nepal, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Katar'dan gelen yolculara 10 gün karantina zorunluluğu uygulanıyor. Bu kurula uymayanlara ise 1000 euro para cezası kesiliyor.Kısıtlamaların gevşetilmesine ilişkin 4 aşamalı planın üçüncü aşamasında 9 Haziran'dan itibaren sokağa çıkma yasağı 19.00 yerine 23.00'te başlayacak, kafe ve restoranların iç mekanlarında hizmet verilmeye başlanacak, spor salonları yeniden açılacak.Son aşamada ise 30 Haziran'da da sokağa çıkma yasağı sona erecek. Kapalı veya açık alanda 1000'den fazla katılımcının olduğu etkinlikler düzenlenebilecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar