Haluk Levent'ten yeni albüm: Vasiyet

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.05.2021 tarih ve 11:31 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Haluk Levent'ten yeni albüm: Vasiyet

makale içerik

Haluk Levent'ten yeni albüm: Vasiyet

Haluk Levent'ten yeni albüm: Vasiyet

Haluk Levent, annesinin en çok sevdiği 15 türküyü yorumladığı 'Vasiyet' albümünü yayınladı. Albüm kısa sürede müzik listelerinde zirveye yerleşti.

Yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ve yardımlarla adından sıkça söz ettiren Haluk Levent, 2019 yılında kaybettiği annesi Sabriye Acil'in en sevdiği türküleri kendine has rock sounduyla yorumladığı yeni albümü 'Vasiyet'i müzikseverlere sundu. 

'Geçti Dost Kervanı', Ruhi Su türküsü 'Mahsus Mahal', 'Bahçe Duvarından Aştım', 'Cem Adrian' ile birlikte seslendirdiği Nesimi Çimen türküsü 'Şifa İstemem Balımdan', Ceylan Ertem ile beraber düet yaptığı Aşık Veysel bestesi 'Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını', 'Efem', 'Hele Yar Zalim Yar', Turgay Tanülkü ile yorumladığı 'Mihriban'; Hayko Cepkin'in konuk olduğu ''Ah Bir Ateş Ver', Oğuz Aksaç ile beraber söylediği 'Gayrı Dayanamam Ben Bu Hasrete', 'Halimem', 'Kerkük Zindanı', Şirin Demirtaş ile düet 'Sivas Ellerinde Sazım Çalınır' ve Ziliia Shumilina ile birlikte söylenen Aşık Veysel türküsü 'Kara Toprak' gibi ölümsüz 15 türküden oluşan albüm, 7 Mayıs Cuma günü dijital platformların dışında Cd ve Plak formatlarında da müzikseverlerle buluşacak.
Haluk Levent, bu albümdeki birçok türküye video klip çekeceğini açıkladı.HALUK LEVENT – VASİYET

1 – Zülüf Dökülmüş Yüze feat. Melek Mosso
2 – Geçti Dost Kervanı
3 – Mahsus Mahal
4 – Bahçe Duvarından Aştım
5 – Şifa İstemem Balından feat. Cem Adrian
6 – Gönül Çalamazsan Aşkın Sazını feat. Ceylan Ertem
7 – Efem
8 – Hele Yar Zalim Yar
9 – Mihriban feat. Turgay Tanülkü
10 - Ah Bir Ateş Ver feat. Hayko Cepkin
11 – Gayri Dayanamam Ben Bu Hasrete feat. Oğuz Aksaç
12 – Halimem
13 – Kerkük Zindanı
14 – Sivas Ellerinde Sazım Çalınır feat.Şirin Demirtaş
15 – Kara Toprak feat. Ziliia Shumilina

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar