Hızlı ve Öfkeli'den 165 milyon dolarlık açılış

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.05.2021 tarih ve 14:47 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Hızlı ve Öfkeli'den 165 milyon dolarlık açılış

makale içerik

Hızlı ve Öfkeli'den 165 milyon dolarlık açılış

Hızlı ve Öfkeli'den 165 milyon dolarlık açılış

Sinemaseverlerin merakla beklediği aksiyon serisi Hızlı ve Öfkeli'nin dokuzuncu filmi gişe yarışına hızlı başladı. Film, geçen hafta gösterime girdiği Çin, Rusya, Güney Kore, Hong Kong gibi ülkelerde toplam 165 milyon dolarlık açılış hasılatına ulaştı.

Pandemi nedeniyle sıkıntılı günler geçiren sinema sektörünün umutlarını bağladığı yapımlardan Hızlı ve Öfkeli 9 rüzgarı Asya'dan esmeye başladı. Geçen hafta, serinin önemli bir hayran kitlesine sahip olduğu Çin ve Güney Kore başta olmak üzere toplamda sekiz ülkede sinemaseverlerle buluşan film, ilk hafta sonunda toplam 165 milyon dolar hasılata erişti.HIZLI VE ÖFKELİ 9 FRAGMANI (TIKLA İZLE)Bu miktarın önemli bir bölümü Covid-19 salgını sonrası sinema endüstrisinin lokomotifi rolünü ABD'den alan Çin'den geldi. Çin'deki ilk vizyon gününde 52 milyon dolara ulaşan film, hafta sonu boyunca 137 milyon dolarak hasılat toplamayı başardı.Geçen hafta yapılan öngörülerde filmin sadece Çin'de yaklaşık 160 milyon dolarla açılış yapabileceği tahmin ediliyordu.Güney Kore'de yaklaşık 10 milyon, Hong Kong'da ise 2,4 milyonla açılışını gerçekleştiren filmin, 25 Haziran'da Avrupa, ABD ve Türkiye'de de vizyona girmesi planlanıyor.Kadrosunda Vin Diesel, Charlize Theron, Helen Mirren, Michelle Rodriguez ve John Cena gibi yıldızların yer aldığı serinin dokuzuncu halkası, Dom Toretto ve arkadaşlarının geçmişten gelen bir tehdide karşı mücadelelerini anlatıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar