İdil Biret ile sahne alacak genç piyanistler belli oldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 15.07.2021 tarih ve 13:40 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. İdil Biret ile sahne alacak genç piyanistler belli oldu

makale içerik

İdil Biret ile sahne alacak genç piyanistler belli oldu

İdil Biret ile sahne alacak genç piyanistler belli oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi, yurt içi ve yurt dışında yaşayan 15-25 yaş arası piyanist gençlere, dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’in adını taşıyan festivalde orkestra eşliğinde sahne alma imkanı sağlıyor.

3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nde İdil Biret ile aynı sahneyi paylaşacak olan genç piyanistler belli oldu. Genç piyanistler seçmelerine başvuran adayları seçici jüride bulunan İdil Biret, Emre Elivar, Gökhan Aybulus, Can Okan ve Münif Akalın belirledi.

Jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucunda Hande Önder ve Duru Aydın, İdil Biret ile birlikte sahneye çıkacaklar. Jüri üyeleri tarafından belirlenen genç piyanistlerden Hande Önder 2 Ağustos, Duru Aydın 5 Ağustos tarihinde Marmaris Amfi Tiyatro'da düzenlenecek olan 3. Muğla İdil Biret Müzik Festivali’nde sahne alacaklar.

Genç piyanistler, İdil Biret ile birlikte Chopin Spinato ve Büyük Polonez adlı eseri seslendireceklerdir.

Genç Piyanistler Teşvik Ödülü'nü Serdar Yekta Elmas kazanırken; Elmas, İdil Biret'in önerisi üzerine elemede çaldığı eserleri 5 Ağustos'ta yapılacak festivalin kapanış konserinde seslendirecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar