Idris Elba'lı Luther filminin çekimleri başlıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 23.05.2021 tarih ve 12:52 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Idris Elba'lı Luther filminin çekimleri başlıyor

makale içerik

Idris Elba'lı Luther filminin çekimleri başlıyor

Idris Elba'lı Luther filminin çekimleri başlıyor

Beş sezon boyunca ekrana gelen Luther dizisinin film versiyonunda da başrolde yer alacak olan Idris Elba, çekimlerin başlama tarihini açıkladı.

Idris Elba, başrolünde yer aldığı BBC dizisi Luther’in film versiyonu hakkında bilgilendirme yaptı. 48 yaşındaki İngiliz oyuncu, filmin çekimlerinin başlayacağını duyurdu.

Elba, Variety’ye verdiği röportajda, “Söz veriyorum, çekimlere eylülde başlıyoruz. Çok heyecanlıyım” ifadesini kullandı.

Luther dizisinin ilk sezonu 2010’da yayınlanmış, dizi, beş sezon sürmüştü. Elba, dizideki rolüyle Altın Küre, SAG, Eleştirmenlerin Seçimi ödüllerini kazanmıştı.

"DAHA SERT BİR SENARYO OLACAK"

Geçen yıl BAFTA özel ödülünü alan Elba, ödül konuşmasında, dizide canlandırdığı John Luther karakterini sinemaya taşıyacağını müjdelemişti. Elba, açıklamasında, film için "Yapılabileceklerin bir sınırı yok" ifadesini kullanarak, daha keskin, sert bir senaryo olabileceğini, konuya uluslararası bir nitelik katılabileceğini belirtmişti.

Luther dizisinde tehlikeli bir dedektif olan John Luther, Londra Ağır Suçlar Birimi'ne bağlı çalışan zekasına güvenen, ukala ve gerektiğinde şiddete başvuran bir adamdır. Kural tanımaz dedektif, av ve avcı, zanlı ve mağdur arasında gidip gelirken iyi ile kötü arasındaki dengeyi kurmakta bazen zorlanır.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar