İspanyol şarkıcı Buika İstanbul'da konser verdi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 18.09.2021 tarih ve 10:16 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. İspanyol şarkıcı Buika İstanbul'da konser verdi

makale içerik

İspanyol şarkıcı Buika İstanbul'da konser verdi
Kısa Linki Kopyala

İspanyol şarkıcı Buika İstanbul'da konser verdi

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi olarak tanımlanan Buika, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.

Dünyan değişsin mottosuyla bu yıl 9. sezonuna adım atan Zorlu Performans Sanatları Merkezinin açılış konserini gerçekleştiren Buika'ya müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Konserde aralıksız 90 dakika sahnede kalan Afrika kökenli şarkıcı, 17 parça seslendirdi. Sahneden seyircilere duygusal ve neşeli anlar yaşatan Buika, Türk dinleyicilerini çok sevdiğini dile getirerek, bu konserin kendisi için özel ve güzel olduğunu söyledi.

"EVİMDE GİBİ HİSSEDİYORUM"

No habra nadie en el mundo ve La falsa moneda  şarkılarıyla dünya çapında ün kazanan şarkıcı, Türklerin Afrikalılara karşı çok iyi davrandığına dikkati çekerek, "Burada kendimi evimde gibi hissediyorum. Türkiye'yi seviyorum. Türkiye'nin bütün etnik gruplara karşı gösterdiği tutum, umarım tüm dünyaya örnek olur" dedi.

ACI ÇEKMEK DE AŞKIN BİR PARÇASI

Buika, aşkın çok güzel bir his olmasının yanı sıra acı çekmenin de aşkın bir paçası olduğunu belirterek, "Kalbim özgür değil. Çünkü aşığım. Aklım özgür değil. Çünkü çıldırmış bir toplumda yaşıyorum. Ama her şeye rağmen çok güçlü olduğumuzu hissediyorum." ifadelerini kullandı.

Konserde ünlü şarkıcı, aralarında Cisne Blanco, Te busque, Salvaora, No habra nadie en el mundo ve Yo me lo merezco eserlerinin bulunduğu, birçok sevilen şarkısını dans ederek söyledi.

İspanyol şarkıcıya konserde ayrıca klavye ve trombonda Santi Canada, gitarda Ricardo Moreno, bas gitarda Josue Ronkio ve cajonda Ramon Porrina eşlik etti.

Ada Masalı 14. yeni bölüm fragmanı

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar