Kanye West albümü vaadiyle siber dolandırıcılık

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.08.2021 tarih ve 11:11 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Kanye West albümü vaadiyle siber dolandırıcılık

makale içerik

Kanye West albümü vaadiyle siber dolandırıcılık

Kanye West albümü vaadiyle siber dolandırıcılık

ABD'li rap şarkıcısı Kanye West'in yeni albümünü sadece müzik tutkunları değil, dolandırıcılar da bekliyor. Uzmanlar bu dönemde resmi albümü paylaşma vaadiyle ortaya çıkan tehlikeli program ve sahte bağlantı örnekleri buldu. West, 10. albümünü bu hafta dinleyiciye sunacak.

Anti virüs program yazılımcısı Kaspersky, Kanye West'in çıkış tarihi yaklaşan son albümünün Temmuz-Ağustos aylarından itibaren siber suçluları da harekete geçirdiğini keşfetti.Uzmanlar bu dönemde resmi albümü paylaşma vaadiyle ortaya çıkan tehlikeli program ve sahte bağlantılar buldu.Örnekler arasında çeşitli dolandırıcılık türleri mevcut. Örneğin, kullanıcılara sözde albümü indirmek için bir bağlantı veriliyor ve ardından ankete katılmaları, robot olmadıklarını onaylamaları isteniyor. Bu tıklamalarla kullanıcının cihazına virüs bulaşıyor.West, uzun zamandır çıkarmayı planladığı 10. albümünü bu hafta Chicago'da düzenleyeceği etkinlikle hayranlarına sunacak.West, bu albüm icin müzik dünyasında ilk sayılabilecek bir yeniliğe de imza attı. Ünlü rapçi, Donda Stem Player ile albümün üçüncü kişiler tarafından düzenlenmesine olanak tanıyacak.Stem Player, türevlerinin aksine müziğin düzenlenebilmesine ve çeşitli efektlerin ayarlanabilmesine imkan tanıyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar