Karl Lagerfeld’in mirası satılıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.09.2021 tarih ve 09:11 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Karl Lagerfeld’in mirası satılıyor

makale içerik

Karl Lagerfeld’in mirası satılıyor

Karl Lagerfeld’in mirası satılıyor

2019’da 86 yaşındayken hayatını kaybeden efsane Alman modacı Karl Lagerfeld’in evlerindeki eşyası açık artırmaya çıkarılacağı açıklandı.

Dünyanın en önemli moda tasarımcılarından olan Karl Lagerfeld’in Monako ve Fransa’daki 8 evinde bulunan eşyalarının satılacağı açıklandı. 2019’da hayatını kaybettiğinde Choupette adlı kedisine önemli miktarda para ve malikanede 2 hizmetçiyle özel bakımı miras bırakmasıyla dikkat çeken Alman modacının eşyalarının Fransa’da Sotheby’s Müzayede Evi tarafından satılacağı bildirildi.

200'DEN FAZLA ELDİVENİ VAR

Müzayedede yer alacak eşyalar arasında Choupette’in özel tasarım yemek tabakları, 40 bin euroluk bir heykel, değerli porselen ürünler, özel tasarım objeler, ev tekstili ürünleri ve Lagerfeld’in stilinde imza niteliğinde olan 200’den fazla parmaksız deri eldiveninin de bulunduğu açıklandı.

 Chanel ve Fendi markaları için yaptığı tasarımlarla moda dünyasına damga vuran Lagerfeld’in YSL, KL, Comme des Garçons, Dior ve Martin Margiela marka özel tasarım takım elbiselerinin yanı sıra şaşırtıcı sayıda Goyard marka valizinin de satılacağı ifade edildi.

SAYGI DURUŞU NİTELİĞİNDE

Sotheby’s Fransa’nın başkan yardımcısı Pierre Mothes, “Müzayede, moda ve sanat dünyasının önemli isimlerinden biri olan bu eşsiz ve olağanüstü tasarımcıya saygı duruşunda bulunacak” dedi.

İstanbul Filarmoni Derneği’nde taciz iddiası

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar