Kayseri'deki Arkeoloji Müzesi, Fosil Müzesi oluyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.06.2021 tarih ve 14:41 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Kayseri'deki Arkeoloji Müzesi, Fosil Müzesi oluyor

makale içerik

Kayseri'deki Arkeoloji Müzesi, Fosil Müzesi oluyor
Kısa Linki Kopyala

Kayseri'deki Arkeoloji Müzesi, Fosil Müzesi oluyor

Kayseri'deki eski Arkeoloji Müzesi, restore edilip ek binayla büyütülerek Paleontoloji ve Fosil Müzesi'ne dönüştürülecek.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Gültepe Mahallesi’ndeki Arkeoloji Müzesi’nde yer alan eserlerin tarihi Kayseri Kalesi içerisindeki yeni müzeye taşınmasının ardından, boşaltılan eski Arkeoloji Müzesi’nde restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Kayseri Koruma Bölge Kurulu’nca tescile uygun görülmeyen eski müze binası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nce mevcut haliyle uygun olarak restore edilirken, yanına Kayseri Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan ilave bir bina eklenerek Paleontoloji ve Fosil Müzesi’ne çevrilecek.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “İç Anadolu Bölgesi’nin göbeği olan Kayseri’miz adeta bir fosil hazinesini toprağının altında barındırıyor. Kazıldıkça çeşitlilik artıyor" denilirken, fosil müzesi çalışmasının mimar Pembegül Selman tarafından çizilen projenin  uygulaması olduğu belirtildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar