Marvel yeni film takvimini açıkladı (15 proje geliyor)

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.09.2021 tarih ve 14:30 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Marvel yeni film takvimini açıkladı (15 proje geliyor)

makale içerik

Marvel yeni film takvimini açıkladı (15 proje geliyor)
Kısa Linki Kopyala

Marvel yeni film takvimini açıkladı (15 proje geliyor)

Marvel Sinematik Evreni’nin gelecek iki yılda gösterime girecek yeni filmleri Marvel Stüdyoları tarafından duyuruldu. Henüz detayları paylaşılmayan 7 yeni projeyle birlikte gösterime girecek film sayısı 15’i buldu. Corona virüs pandemisi nedeniyle gösterim tarihleri ertelenen filmler aylar sonra sinema salonlarında seyirciyle buluşmayı bekliyor.

Vizyona girmek içi gün sayan filmde 35 bin yıldır dünyada yaşayan bir grup ölümsüzün, bir başka uzaylı ırkına karşı açtığı savaşın hikayesi anlatılıyor.Adeta yıldızlar geçidi olan filmde Game of Thrones’un Jon Snow’u Kit Harrington’dan Angelina Jolie’ye kadar pek çok ünlü oyuncu yer alıyor.Sony Pictures ve Marvel Stüdyoları’nın iş birliğiyle hazırlanan filmin, Doctor Strange’in devam filmi niteliğinde olacağı tahmin ediliyor.Sony’nin eski Spider-Man filmlerinde görülen kötü karakterlerden Dr. Octavius ve Electro’nun da bu filmde yer alması bekleniyor.Önceki Spider-Man filmlerinde yer alan oyuncuların da filmde rol alacağı öngörülüyor.İlk Doctor Strange filminin yönetmeni Scott Derrickson ‘’Marvel Sinematik Evreni’nin en korkutucu filmi’’ni yapmak üzere devam filmini çekmeye başlamıştı. Ancak Marvel Stüdyoları’yla yaratıcı süreçte yaşadığı sorun nedeniyle Ocak 2020’de ayrılmıştı. Başrolünde Benedict Cumberbatch’in yer aldığı devam tüyler ürpertici, kafa karıştırıcı ve macera dolu olduğu yönetmenlik koltuğunu devralan Sam Raimi tarafından açıklandı. Amerika Chavez ve Scatlet Witch karakterleri de filmde yer alırken, olay örgüsü Disney+’da yayınlanan Wanda Vision’ın hikayesiyle doğrudan bağlantılı olacak.Filmin yönetmenliğine Chris Hemsworth ve ödüllü yönetmen Taika Waititi geri dönüyor. Film aynı zamanda Natalie Portman’ın Thor’un kadın versiyonu olarak Marvel Sinematik Evreni’ne döndüğü film olacak. Filmin kötü kahramanı Gorr the God Butcher’ın Christian Bale tarafından canlandırılacağı da daha önce duyurulmuştu.Black Panther’in devam filminin gösterim tarihi, filmin yıldızı Chadwick Boseman’in hayatını kaybetmesinden önce Mayıs 2022 olarak belirlenmişti. Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige’in aktardığına göre, Boseman’ın karakteri tekrar bir başkası tarafından canlandırılmayacak. Feige, ‘’Chadwick Boseman inanılmaz yetenekli bir aktör ve hepimizin hayatını hem profesyonel olarak hem de kişisel olarak etkileyen ilham veren biriydi’’ dedi.Disney tarafından devam filminin gösterime gireceğini 2020’nin ilk aylarında duyurulmuştu. Brie Larson’ın Carol Danvers karakterini canlandırdığı filmde, ilk kez Wanda Vision’da görülen Monica Rambeau karakteri de yer alacak.Yönetmen Peyton Reed’in yönetmen olarak geri döndüğü filmde, Paul Rudd Ant-Man’i, Evangeline Lily ise Hope Van Dyne’ı canlandırıyor. Ünlü Hollywood yıldızları Michelle Pfeiffer ve Michael Douglas ise Hope karakterinin ebeveynleri olarak yer alıyor. Filmin kötü kahramanı ise ilk kez Loki’de tanıtılan Kang the Conqueror olacak.Serinin ilk iki filminin de yönetmeni olan James Gunn, Warner Bros. Yapımı The Suicide Squad’da çalıştıktan sonra Marvel Sinematik Evreni’ne dönüyor. Gunn, Kasım 2020’de serinin üçüncü filminin senaryosunu bitirdiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu.Disney ayrıca 10 Eylül 2021’de 2023-2024 arasında ismi henüz açıklanmayan 7 tane daha yeni Marvel filminin yayınlanacağını duyurdu. Deadpool 3 de yayınlanacak yeni filmler arasında olacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar