Mervan Altınorak atık hurdaları sanat eserine dönüştürüyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 16.06.2021 tarih ve 12:38 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Mervan Altınorak atık hurdaları sanat eserine dönüştürüyor

makale içerik

Mervan Altınorak atık hurdaları sanat eserine dönüştürüyor

Mervan Altınorak atık hurdaları sanat eserine dönüştürüyor

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak'ın metal ve plastik atıkları kullanarak deniz kızından ata, flamingodan balığa yaptığı 50'yi aşkın heykelinin ünü yurt dışına kadar yayıldı. Altınorak'a Belçika'dan siparişler geldi.

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşayan mozaik ve heykel sanatçısı Mervan Altınorak'ın metal ve plastik atıkları kullanarak yaptığı heykellerinin ünü yurt dışına kadar yayıldı.Altınorak, deniz kızından ata, flamingodan balığa 50'yi aşkın heykel yaptı bugüne kadar.BELÇİKA'DAN SİPARİŞ ALDI Altınorak, Belçika'dan siparişini aldığı zürafa heykelini bitirdi, fil heykelini tamamlamak için çalışıyor.BİR HEYKEL İÇİN 20 BİN ATIK KULLANDI Mozaik ve heykel sanatçısı, 2.5 metrelik zürafa heykelini otomobil, tır, traktör ve motosiklet parçalarından oluşan 20 bin hurda atıkla yaptı.400 KİLO AĞIRLIĞINDA İhracat yaparak Türkiye ekonomisine katkı sağlamak istediğini söyleyen Altınorak, "Yaptığım eserler yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi görüyor. Belçika'dan bir Türk vatandaşımız benimle irtibata geçti, zürafa ve fil heykeli yapmamı istedi. Üç ay önce başladığım zürafa heykelini tamamladım yaklaşık 2.5 metre boyunda, 2 metre eninde, 400 kilogram ağırlığında. Fil heykeli de yapım aşamasında" dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar