Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.08.2021 tarih ve 08:23 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

makale içerik

Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

Neşet Ertaş'ın hayatı film oluyor

'Bozkırın Tezenesi' olarak tanınan halk ozanı, Abdallık geleneğinin son temsilcilerinden Neşet Ertaş'ın hayatı beyaz perdeye aktarılacak.

Halk ozanı Neşet Ertaş'ın hayatı sinemaya yansıtılacak. Ayla, Müslüm ve Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu adlı filmlere imza atan Mustafa Uslu'nun yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna, Vizontele, Gora ve Aşk Tesadüfleri Sever filmlerinin yönetmeni Ömer Faruk Sorak oturacak.

Film, Prof. Erol Parlak'ın can dostu, büyük usta Neşet Ertaş ile röportajı, görüşmeleri ve sadece Ertaş’ın değil, Abdal kültür ve geleneğini de aktardığı "Garip Bülbül, Neşet Ertaş" adlı iki ciltlik kitabından sinemaya uyarlanacak.

Senaryosunu Fulya Özcan ve Mert Dikmen’in kaleme aldığı yapımın orijinal müziklerini Yıldıray Gürgen hazırlayacak.

NEŞET ERTAŞ'I İKİ OZAN CANLANDIRACAK

Filmde Neşet Ertaş'ı, abdal geleneğini sürdüren iki ozan canlandıracak. Bektaş Dolu, usta sanatçının gençlik dönemini, Ramazan Bağgül ise sanatçının Almanya’dan Türkiye’ye kadar olan dönemini oynayacak.​​​​​​​

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar