Nevşehir'de 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali başladı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.08.2021 tarih ve 15:35 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Nevşehir'de 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali başladı

makale içerik

Nevşehir'de 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali başladı

Nevşehir'de 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali başladı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde düzenlenen 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali başladı. Festivalde balonlar görsel şölen oluşturdu.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesinde düzenlenen 2. Uluslararası Kapadokya Balon Festivali, sabahın ilk ışıklarında başladı.Kapadokya semalarında uçan kalp, roket ve ev şekilli sıcak hava balonları görsel şölen oluşturdu.Sıcak hava balonu işletmecisi Halis Aydoğan, "Balon festivalinin bu yıl 2. düzenlemenin mutluluğunu yaşamaktayız. Kapadokya’da dünyanın en yoğun uçuş yapılan noktası olmanın verdiği avantaj ile birlikte şekilli balonlarımızla ve 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle de Türk bayraklı balonlarımızla festivalimizin finalini yapacağız" dedi.Pandemi sebebiyle sadece İspanya ve Portekiz’den katılım olduğunu belirten Aydoğan, "Roket, kalp ve Türk bayraklı balonlarımız ile festivale farklı bir görsellik kattığımıza inanıyoruz. Festivali, bölgemizdeki diğer balon firmalarının da ortak çalışması ile yapıyoruz" diye konuştu.Festival için Kapadokya'ya gelen Menekşe Elma ise, “İkinci kez festivale katılıyorum. Böyle bir ambiyansı ve bu kadar balonu bir arada görmenin mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.Festival, akşam düzenlenecek olan konser ile devam edecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar