Orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam'a uzaklaştırma

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.06.2021 tarih ve 08:32 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam'a uzaklaştırma

makale içerik

Orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam'a uzaklaştırma

Orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam'a uzaklaştırma

Evinde hizmetli olarak çalışan Özlem Savut’a cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılanan orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam hakkında 1 ay süreyle uzaklaştırma kararı da alındı.

Hürriyet'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre; İtalya’da Accademia Chigina’dan onur diplomalı Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Emin Güven Yeşilçam’ın evinde hizmetli olarak çalışan Özlem Savut, tacize uğradığını iddia ederek savcılığa suç duyurusu sonrası ceza davasının ardından bu kez Aile Mahkemesi’ne başvurarak Emin Güven Yeşilçam hakkında korunma talebinde bulundu.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunulan korunma talepli dilekçedeki iddialara göre, Özlem Savut’un cinsel saldırı suçundan davalık olduğu Emin Güven Yeşilçam şiddet, baskı, taciz ve saldırılarını halen sürdürüyordu.

Talebi haklı bulan mahkeme, ünlü orkestra şefi Emin Güven Yeşilçam’ın 1 ay süreyle Özlem Savut’un bulunduğu konuta veya işyerine yaklaşmamasına, iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine, tehdit ve hakaret gibi eylemlerde bulunmamasına karar verdi. Emin Güven Yeşilçam mahkemenin aleyhine verdiği karara itiraz etti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar