Perihan Savaş: Kolaya kaçmak yerine yeni hikayeler bulunmalı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 17.06.2021 tarih ve 12:25 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Perihan Savaş: Kolaya kaçmak yerine yeni hikayeler bulunmalı

makale içerik

Perihan Savaş: Kolaya kaçmak yerine yeni hikayeler bulunmalı
Kısa Linki Kopyala

Perihan Savaş: Kolaya kaçmak yerine yeni hikayeler bulunmalı

Usta oyuncu Perihan Savaş, katıldığı ekran için yapılan işlerde hikaye sıkıntısı çekildiğini dile getirdi. 64 yaşındaki oyuncu, "Televizyon için yapılan işlere baktığımızda biraz hikaye zorluğu çekiyoruz. Kolaya kaçmak yerine yeni hikayeler bulunmalı" diye konuştu.

Perihan Savaş, Sultanbeyli Uluslararası Kısa Film Yarışması kapsamında yapılan söyleşide ekran için yapılan işlerde hikâye sıkıntısı çekildiğini söyledi. Festivalin Ulusal Yarışma Jürisi Başkanı da olan Savaş dizi ve film sektörü hakkındaki soruları yanıtladı.64 yaşındaki sanatçı, "Televizyon için yapılan işlere baktığımızda biraz hikaye zorluğu çekiyoruz" dedi."Tutan bir hikayenin benzerlerinin de çekilmesini özellikle son yıllarda çok görmeye başlıyoruz" diyen Savaş "Bu kolaylığa kaçmak yerine başka ve yeni hikâyeler bulunmalı" diye konuştu.Savaş, genç sinemacılara "Gençlere ilk söyleyeceğim öncelikle işlerini sevmeleri. Gerçekten yüreğinizi vererek mesleğinizi seveceksiniz, okuyacaksınız, araştıracaksınız ve yapmaktan çekinmeyeceksiniz. Denemekten asla ve asla korkmayın. Deneyimve yeni tecrübeler edinip yolunuzu kendiniz açacaksınız” tavsiyesinde bulundu.Kısa film festival ve yarışmalarının gençlerin sanatsal üretimine yönelik en büyük motivasyonlardan biri olduğunu da belirten Savaş, gençler için “Yeteneklerinizi fark edin, film çekmeye ve güzel işler çıkartmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyin” dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar