Sanatçı dostlarından Hasan Saltık'a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.06.2021 tarih ve 15:45 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Sanatçı dostlarından Hasan Saltık'a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

makale içerik

Sanatçı dostlarından Hasan Saltık'a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

Sanatçı dostlarından Hasan Saltık'a veda: Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı

Türkiye'deki müzikal zenginliği dünyaya tanıtan Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık 57 yaşında hayatını kaybetti. Kalp krizi sonucu hayata veda eden Saltık'ın ardından sanatçı dostları veda mesajları yayınladı. Saltık'ın ölümünden sonra son röportajı da gündeme geldi.

Sabahat Akkiraz"Ah ki ah. Yüreğimi yaktın Hasan. Güldüğümüz anlar resimlerde kaldı dede. Hasan Saltık hakka yürüdü. KALAN Yola, müziğe, kültürümüze hizmetin. Nur içinde uyu. Çok erken oldu. Çok üzgünüm"Fettah Can"Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun Hasan ağabey. Müzik dünyası temiz kalmış nadir adamlardan birini kaybetti başımız sağolsun."Şevval Sam"En büyük yol arkadaşımı kaybettim. Üzüntümü kelimelerle ifade edemiyorum"Harun Tekin"Çok erken ve çok üzücü bir kayıp. müzikle ilgilenen kimsenin kayıtsız kalamayacağı değerler katmıştır. Devri daim olsun"Nazan Öncel"Hasan Saltık’ı kaybetmişiz. Türkülerimizin üzerinde büyük emeği vardır. Üzgünüm. Devri daim olsun."Gökhan Özoğuz"Bir sebep olur çıkar Yolcu yolaYol hiç durmadan devri daim olaSebebi ruhu beyan #hasansaltık uğurlar ola."Mehmet Erdem"Ruhun şad olsun Hasan abi..."Yekta Kopan"Hasan Saltık müziğe, Anadolu kültürüne, folklorümüze öyle büyük katkılarda bulunmuştur ki… Muhteşem işler yaptı ve çok erken veda etti. Hepimizin ağabeyi, dostuydu. Çok özleyeceğiz Hasan. Yılmadan verdiğin mücadele için teşekkür ederiz."Cenk Eren"Mekanın cennet olsun"Rıza Kocaoğlu"Ah güzel abi Hasan abi devrin daim olsun"Apolas Lermi"Çok üzücü bir haber. Hepimizin üzerinde emeği var. Ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına sabırlar dilerim."Kalan Müzik'in sahibi Hasan Saltık'ın cenaze töreni, ailesi ve sevenlerinin katılımıyla yarın saat 13.00'te Kartal Cemevi'nde yapılacak.SON RÖPORTAJSaltık, son röportajında, "Projelere hiç ticari olarak bakmadık. Yani her zaman kazandığımız paranın şirket ve kurumsal olarak bir bölümünü, 'Şu projeye, bu projeye gitsin' diye harcadık, bir getirisinin olduğunu düşünmeden." ifadelerini kullanmıştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar