Sebzelerden Hermes Birkin çantalar

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 08.06.2021 tarih ve 09:48 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Sebzelerden Hermes Birkin çantalar

makale içerik

Sebzelerden Hermes Birkin çantalar

Sebzelerden Hermes Birkin çantalar

Sanatçı Ben Denzer, tam 40 yıl önce Jane Birkin'den ilhamla yaratılan ve zamanla statü sembolüne dönüşen klasik Hermes Birkin çantaları sebze ve meyvelerle yeniden tasarladı.

Lüks moda markası Hermes, beklenmedik tasarımlarıyla modaseverleri şaşırttı.Markanın sosyal medya hesabında, markanın sembolleşmiş çantalarının sebzelerle tasarlanmış hali paylaşıldı.Lahana, kuşkonmaz ve salatalıktan yapılan Birkin çantalar, sanatçı Ben Denzer’in elinden çıkma.Denzer ayrıca kendi hesabında çantaların muz ve elma gibi meyvelerle de yapılmış hallerini paylaştı.Sanatçı, çantaların yapım aşamasından ‘kamera arkası’ görüntülerle de yeteneğini sergiledi.JANE BIRKIN'DEN İLHAM ALAN ÇANTALAR 40 YAŞINDA Hermes Birkin çantalar ilk olarak 1981 yılında tasarlandı. Çantalar adını, dönemin özgür ruhlu İngiliz oyuncusu ve şarkıcısı Jane Birkin’den alıyor.  Serge Gainsbourg ile yaşadığı dillere destan aşkla 70’li yıllara damgasını vuran Jane Birkin, Londra’dan Paris’e yaptığı yolculuklardan birinde uçakta Hermès’in üst düzey yöneticilerinden Jean-Louis Dumas ile karşılaşır. Birkin’in hafta sonu seyahati için hasır bir çantaya sığdırdığı eşyalarının yere dökülmesi üzerine yardıma koşan Jean-Louis Dumas ile yolculukta başlayan sohbet, güzel oyuncunun ‘’Neden Hermès Kelly’den daha büyük, fakat Serge’nin (Gainsbourg) bavulundan daha küçük bir çanta yapmıyorsunuz?” sorusu üzerine, Birkin çantanın ortaya çıkmasıyla sonuçlanır. Jane Birkin’in o uçak yolculuğu sırasında önündeki kese kağıdına yaptığı eskizlerle ortaya çıkan çanta, ilham kaynağı Birkin’in adını alır ve çok geçmeden bir statü sembolü haline gelir.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar