Selçuk Tekay dün son yolculuğuna uğurlandı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 15.06.2021 tarih ve 11:16 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Selçuk Tekay dün son yolculuğuna uğurlandı

makale içerik

Selçuk Tekay dün son yolculuğuna uğurlandı

Selçuk Tekay dün son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay, dün düzenlenen cenaze töreninin ardından Silivrikapı Mezarlığına defnedildi.

Türkiye’nin en önemli keman virtüözlerinden olan ve birçok şarkının bestecisi Selçuk Tekay, düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Müzik sektöründe birçok sanatçının orkestrasında şeflik yapan besteci ve keman virtüözü Selçuk Tekay dün akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 68 yaşında hayatını kaybetmişti. Acı haberi ünlü sanatçı Emel Sayın sosyal medya hesabından duyurarak üzüntüsünü dile getirmiş ve aileye baş sağlığı dilemişti.

‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’, ‘Vurgun’ ve ‘Yorgunum Dostlarım’ adlı şarkılarında aralarında olduğu çok sayıda unutulmaz besteye imza atan Selçuk Tekay için Silivrikapı Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi. Törene Tekay'ın ailesi, yakınları ve sevenleri katıldı. Cenaze namazında ünlü bestekarın oğlu Mert Maner’in hayli üzgün olduğu ve güçlükle ayakta durduğu görüldü. Tekay'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Silivrikapı Mezarlığına defnedildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar