Sermiyan Midyat filmini çekmeyen yapım şirketine dava açtı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.11.2021 tarih ve 11:11 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Sermiyan Midyat filmini çekmeyen yapım şirketine dava açtı

makale içerik

Sermiyan Midyat filmini çekmeyen yapım şirketine dava açtı
Kısa Linki Kopyala

Sermiyan Midyat filmini çekmeyen yapım şirketine dava açtı

Yönetmen, oyuncu ve senarist Sermiyan Midyat, Cellabi adlı filmde başrol oynamak için anlaştığı yapım şirketine, film çekilmeyince mağdur olduğu iddiasıyla 300 bin liralık dava açtı.

Yönetmen, oyuncu ve senarist Sermiyan Midyat, Mersin’de çekilecek olan Cellabi adlı filmde başrol olmak için Blackwell Productions isimli yapım şirketiyle iki yıl önce anlaşmıştı. Midyat, filmin çekilmemesi üzerine İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak dava açtı.

Midyat’ın avukatı Baver Karakaş tarafından mahkeme sunulan dilekçede, Blackwell Productions adlı yapım şirketinin Mersin’deki yerel halktan söz konusu filmde rol verecekleri iddiasıyla para topladığı öne sürüldü. Film çekilmeyince para toplanan kişilerin Midyat’a mesaj attığının anlatıldığı dilekçede, mesajları gören Sermiyan Midyat’ın sözleşmede belirtilen süre içerisinde filmin çekilmemesi üzerine davalı yapım şirketine noter aracılığıyla ihtarname gönderdiği ve ihtarnameye karşı olumsuz cevap aldığı aktarıldı.

300 BİN LİRA TAZMİNAT TALEBİ

Mahkemeye sunulan dilekçede, “Söz konu filmle ilgili çekim yapılamamıştır. Sermiyan Midyat da filme davet edilmemiştir. Müvekkilime herhangi bir bildirimde bulunmayan davalı yapım şirketi, Mersin bölgesinde de film seti oluşturmamıştır. Müvekkilim, film için yaklaşık bir ay Mersin bölgesinde beklemeye devam etmiştir. Müvekkil, filmin tanıtımıyla ilgili görüntü ve haberlere basında yer vermiştir. Filmin çekilmemesi, müvekkilin onuruna, saygınlığına ve ticari itibarına zarar vermiştir. Müvekkilin maddi ve manevi zararının karşılanmasını istiyoruz. Bu nedenle 100 bin lira manevi tazminat ile 200 bin lira cezai şart bedelinin davalı şirketten tahsilini talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar