Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.07.2021 tarih ve 17:26 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

makale içerik

Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

Sinema salonları, uzun bir aranın ardından yeniden kapılarını açtı

Corona virüs önlemleri kapsamında kapatılan sinema salonları, normalleşmeyle birlikte yeniden açıldı. Kurallar gereği salonlarda bir koltuk boş bırakılıyor. Maske zorunluluğu da devam ediyor.

Yeni tip corona virüs (Covid-19) önlemleri kapsamında faaliyetlerine ara verilen sinema salonları, 7 ayın ardından kapılarını açtı.İçişleri Bakanlığının ilgili genelgesi ve sektör temsilcilerinin talebi doğrultusunda hazırlıklarını tamamlayan salonlar, dün itibarıyla yeniden sinemaseverleri ağırlamaya başladı.Salonlardaki önlemler ise devam ediyor. Sosyal mesafe kuralına uygun şekilde bir koltuk boş bırakılarak oturuluyor ve film boyunca maske takma zorunluluğu bulunuyor.Kısıtlamaların kalkması sinemaseverleri de memnun etti.Ankara'da bir alışveriş merkezindeki sinema salonuna gelen Serkan Şahin, salgında sıkıcı bir dönem geçirdiklerini belirterek, sinemaların açılmasının uzun zamandır evde vakit geçiren vatandaşlar için iyi olduğunu söyledi.Bir diğer sinemasever Emre Gündoğan ise "Üniversite sınavı yeni bitti, sinema kafa dağıtmak için iyi oldu" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar