Sırbistan'daki Tamburica Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.08.2021 tarih ve 12:26 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Sırbistan'daki Tamburica Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

makale içerik

Sırbistan'daki Tamburica Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Kısa Linki Kopyala

Sırbistan'daki Tamburica Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Belgrad Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle Sırbistan'ın Novi Sad şehrinde bulunan Petrovaradin Kalesi'nde 19-21 Ağustos'ta düzenlenen 14. Tamburica Festivali, Sırp şarkıcı Sasa Matic'in konseriyle sona erdi.

Türkiye'nin dost ülke olarak katıldığı 14. Tamburica Festivali'nin kapanış programında Brezilya, Romanya, Kuzey Makedonya, Slovenya, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Sırbistan’dan festivale katılan çok sayıda sanatçı arasından en iyileri seçildi.

Slovenyalı Dobrec grubu "en iyi orkestra" ödülüne layık görülürken "en iyi yorumcu" ödülünü, "en iyi söz-müzik yazarı" ödülünün sahibi Hırvatistanlı Zoran Tairovic'in "Daljine" isimli parçasını seslendiren Hırvatistanlı Cecilija Babic aldı.

"En iyi erkek solist" ödülünün Bosna Hersekli Haime Nalic'e verildiği festivalde "en iyi kadın solist" ödülü de Brezilyalı Juliana Olm'un oldu.

"En iyi söz yazarı" ödülü Sırbistanlı Jovan Adamov'a, "yaşam boyu başarı ödülü" Novi Sadlı Zoran Mulic'e, özel ödül de tambura geleneğinin korunmasındaki katkılarından ötürü Hırvatistanlı Branko Uvodic'e verildi.Öte yandan Tamburica Festivali ile İzmir'de düzenlenen "Balkan Panorama Film Festivali" (BPFF) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında festivalin kapanış programına katılan BPFF Kurucusu ve Direktörü Sali Saliji Sallini, "Tamburica Festivali"nin Kurucusu ve Direktörü Jovan Pejcic'e başarılı işbirliğinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

Festivalin gelecek yılki dost ülkesinin Avusturya olacağı açıklandı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar