Taylor Swift, Brit Ödülleri'nde Küresel İkon seçilen ilk kadın sanatçı oluyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.05.2021 tarih ve 06:37 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Taylor Swift, Brit Ödülleri'nde Küresel İkon seçilen ilk kadın sanatçı oluyor

makale içerik

Taylor Swift, Brit Ödülleri'nde Küresel İkon seçilen ilk kadın sanatçı oluyor
Kısa Linki Kopyala

Taylor Swift, Brit Ödülleri'nde Küresel İkon seçilen ilk kadın sanatçı oluyor

ABD'li şarkıcı Taylor Swift, Brit Ödülleri'nde Küresel İkon ödülüne layık görülen ilk kadın sanatçı olmaya hazırlanıyor.

The Guardian'ın haberine göre; Taylor Swift, Londra'da O2 Arena'da gerçekleştirilecek Brit Ödülleri'nde Küresel İkon ödülünün sahibi olacak. Ödülün düzenleyicilerine göre, Swift tüm dünyada müzik üzerindeki büyük etkisi, inanılmaz repertuarı ve bugüne kadarki başarılarıyla tanınıyor.Şarkıcı ayrıca uluslararası solo kadın sanatçı kategorisi de dahil bugüne kadar 6 kez söz konusu ödüllerde aday gösterildi. Brit Ödülleri adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:Taylor'ın kariyeri benzersiz, müziği ve etkisi tüm dünyada milyonlarca kişide karşılık buldu.Açıklamada Swift'in dünya çapında pek çok kişinin karşılaştığı sorunlara yönelik farkındalık yaratma çabası da vurgulandı.Swift'in aday gösterildiği ödülü daha önce alanlar arasında Elton John, Robbie Williams ve David Bowie gibi dev isimler yer alıyor.Bu yıl gerçekleştirilecek törende 4 bin izleyici bulunacak. Törenin sunuculuğunuysa Jack Whitehall gerçekleştirecek.Taylor Swift kısa süre önce Fearless albümünün yeniden kaydedilmiş versiyonu sayesinde The Beatles'ın UK Album Chart'ta en çabuk bir numaraya çıkan üç albüm çıkarma rekorunu egale etmişti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar