Taylor Swift, Evermore'la en çok satan plak rekorunu kırdı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.06.2021 tarih ve 06:33 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Taylor Swift, Evermore'la en çok satan plak rekorunu kırdı

makale içerik

Taylor Swift, Evermore'la en çok satan plak rekorunu kırdı
Kısa Linki Kopyala

Taylor Swift, Evermore'la en çok satan plak rekorunu kırdı

ABD'li pop şarkıcısı Taylor Swift, Evermore albümünün taş plak kaydıyla ülkesinde bir haftada en çok satan plak rekorunu kırdı.

Taylor Swift'in Evermore albümü ilk olarak Aralık 2020'de piyasaya sürüldü ancak albümün taş plak versiyonu 28 Mayıs'ta hayranlarla buluştu. Independent Türkçe'nin haberine göre; kaydın yayımlanmasını izleyen üç günde Swift, ABD'de 40 binden fazla kopya sattı. Bu rekor daha önce Jack White'a aitti. White, Haziran 2014'te Lazaretto albümüyle 40 bin kopya satmıştı.Forbes'un haberindeyse Swift'ten önce White'ın rekorunu zorlayan isimler arasında Lana Del Rey, Paul McCartney ve Ariana Grande gibi müzisyenlerin olduğu belirtiliyor.Rekoru kırmak Swift'in yalnızca üç gününü aldığı için hafta tamamlanana kadar 31 yaşındaki şarkıcının albümü muhtemelen başarı eşiğini biraz daha yükseltecek.White'tan önceyse Pearl Jam bu unvanı elinde tutuyordu. Ünlü grup 1994'te piyasaya sürdüğü Vitalogy albümüyle bir haftada 34 bin kopya satmıştı. Pearl Jam'in albümü, müzik endüstrisinde CD furyasının baskın olmaya başladığı dönemde taş plak satışlarıyla Billboard 200 listesinde giren ilk albüm olmuştu.Evermore albümünün kaset ve CD versiyonları da bulunuyor. Taş plak kaydının henüz yayımlanmasının sebebinin üretiminin diğer versiyonlardan daha uzun sürmesi olduğu belirtildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar