Turgay Yıldız'ın 'aşıdan öldü' iddiasına ilişkin ailesinden açıklama

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 25.07.2021 tarih ve 11:42 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Turgay Yıldız'ın 'aşıdan öldü' iddiasına ilişkin ailesinden açıklama

makale içerik

Turgay Yıldız'ın 'aşıdan öldü' iddiasına ilişkin ailesinden açıklama

Turgay Yıldız'ın 'aşıdan öldü' iddiasına ilişkin ailesinden açıklama

Geçirdiği kalp spazmının ardından Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatro oyuncusu Turgay Yıldız'ın ailesi, sanatçının 'aşıdan öldüğü' yönündeki iddialar sonrası kamuoyuna bir açıklama yaptı.

Tiyatro sanatçısı Turgay Yıldız, 24 Haziran’da İstanbul’da geçirdiği kalp spazmı nedeniyle Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Yıldız, bir süre sonra ailesinin yaşadığı Ankara’ya sevk edildi. Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisi devam eden Yıldız, 22 Temmuz sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu 56 yaşındayken hayata veda etti.

“AŞIYLA İLGİSİ YOK”

Yıldız’ın ailesi oyuncunun sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda sanatçının vefatına neden olan hastalığın hikayesini anlattı ve  bazı iddialara cevap verdi.

Açıklamada, Turgay Yıldız’ın vefatının corona virüs ve aşı kaynaklı olduğu yönündeki iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Sanatçının daha önce de kalp damar rahatsızlığı öyküsü olduğu kaydedildi.

Yıldız Ailesi'nin yaptığı açıklama şöyle:

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar