Türk sanatçı Demirtaş'ın Stres heykeli Washington'da sergileniyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 04.12.2021 tarih ve 09:52 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Türk sanatçı Demirtaş'ın Stres heykeli Washington'da sergileniyor

makale içerik

Türk sanatçı Demirtaş'ın Stres heykeli Washington'da sergileniyor
Kısa Linki Kopyala

Türk sanatçı Demirtaş'ın Stres heykeli Washington'da sergileniyor

Türk sanatçı Server Demirtaş'ın, ABD'nin başkenti Washington DC'de açılan Bir Nöron'un Yaşamı adlı interaktif sergide yer alan eseri, ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Washington DC'deki sergi salonu Artechouse DC'de açılan interaktif sergi, insan beyninin karmaşıklığını çeşitli sanat eserleriyle anlatıyor.

ABD'nin başkenti Washington DC'de, Bir Nöron'un Yaşamı adlı interaktif sergi, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.Artechouse'da  açılan interaktif sergi, insan beyninin karmaşıklığını çeşitli sanat eserleriyle anlatıyor.Nöronlara ve insanın iç dünyasına renkli bir yolculuk imkanı sağlayan sergide, Demirtaş'ın Stres isimli hareketli heykeli sanatseverlerin dikkatini çekiyor.Resim eğitimi gören, son 30 yıldır insanı ve duyguları temel alan hareketli heykeller yapan Demirtaş, sergideki eserinde, stresin beyne etkisini ele alıyor. Eser, sergi salonunda 2 Ocak'a kadar görülebilir.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar