Ünlü isimlerden Alanya'ya kültürel gezi: Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 09.10.2021 tarih ve 11:47 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Ünlü isimlerden Alanya'ya kültürel gezi: Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz

makale içerik

Ünlü isimlerden Alanya'ya kültürel gezi: Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz

Ünlü isimlerden Alanya'ya kültürel gezi: Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz

Antalya'nın Alanya ilçesi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy ve Rotahane ekibinin ‘Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesine ev sahipliği yaptı. Proje kapsamında Cenk Eren, Emel Müftüoğlu, Aytaç Doğan, Aşkım Kapışmak ve Adem Axoi gibi ünlü isimler Alanya’yı gezdi.

Türkiye’nin kültürel zenginliklerini tanıtmayı ve turizm konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Rotahane ve Bukla Tur ile birlikte “Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz” projesi kapsamında Alanya’ya seyahat düzenledi.Proje kapsamında Cenk Eren, Emel Müftüoğlu, Aytaç Doğan, Aşkım Kapışmak ve Adem Axoi gibi ünlü isimler Alanya’yı gezdi.Seyahatin ilk gününde teleferik ile tarihi Alanya Kalesi’ne çıkan misafirler Süleymaniye Camii’nden sonra Ömürlü Kemal Atlı Kültür Evi’nde ipek dokuma workshopu yaparak bilgi aldı.Alanya Belediyesi tarafından restore edilerek hayata kazandırılan bedesteni gezen, tarihi ve doğal güzelliklerini yakından inceleyen misafirler, tarihi ayakta tutan çalışmalarından dolayı Başkan Yücel ve ekibine teşekkür etti.Turun devamında Alanya Mutfak Kültürü Evi’nde Mutfak Mirası Alanya ekibi tarafından hazırlanan Alanya mutfağı tadım sofrası ile bölgenin yöresel lezzetleri keşfedildi.13. yüzyıl Selçuklu dönemine ait tarihi sarnıç, Kayhanlar Evi ve bedesten ziyaretinde ipek kozasından çiçek workshopu yapıldı. Gezi kapsamında Alanya mutfağı ile özdeşleşen bir diğer lezzet avokado bahçesi ve muz serası ziyaret edildi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar