Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.12.2021 tarih ve 14:34 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti

makale içerik

Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti
Kısa Linki Kopyala

Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti

Music şarkısıyla bir döneme damgasını vuran İngiliz rockçı John Miles, 72 yaşında hayatını kaybetti. Klasik rock alanının önde gelen isimlerinden olan Miles; Pyramid, Stereotomy ve Gaudi albümleriyle de adından söz ettirmişti.

Music şarkısıyla tanınan rock müzisyeni John Miles, 72 yaşında öldü. Miles'ın kısa süren bir hastalığın ardından öldüğü açıklandı.

AİLESİ FACEBOOK'TAN DUYURDU

Miles'ın ailesi; sanatçının ölümünü, Miles'ın resmi Facebook sayfasında "O sevgi dolu bir koca, baba ve büyükbabaydı ve hepimiz onu kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazla özleyeceğiz. Ardında bıraktığı muhteşem müzik mirasıyla kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak. Sen bizim ilk aşkımızdın ve son olacaksın" ifadeleriyle doğruladı.

DEV İSİMLERLE ÇALIŞTI

İngiltere'nin kuzeydoğusundaki Jarrow'da doğan Miles, 1976 yılında Birleşik Krallık listelerinde 3 numaraya kadar yükselen Music adlı şarkısıyla tanınıyordu. Music eserinden sonra Melody Maker dergisi tarafından İngiltere rockının en parlak ve yeni gücü olarak tanımlanan sanatçı, Jimmy Page, Joe Cooker, Stevie Wonder, Alan Parsons Project ve Tina Turner'la çalıştı.

The Matrix: Resurrections (The Matrix 4) filminden yeni fragman

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar