Yarının Kadın Yıldızları olan 13 müzisyen belirlendi

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 07.06.2021 tarih ve 15:21 saatinde Sanat Haberleri kategorisine yazıldı. Yarının Kadın Yıldızları olan 13 müzisyen belirlendi

makale içerik

Yarının Kadın Yıldızları olan 13 müzisyen belirlendi

Yarının Kadın Yıldızları olan 13 müzisyen belirlendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen “Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, "Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu”ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

Genç kadın müzisyenlerin başvuruları, İKSV Genel Müdür Yardımcısı ve müzikolog Yeşim Gürer Oymak başkanlığında, orkestra şefi ve CRR Konser Salonu Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur, keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü ve piyanist İris Şentürker’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi.

Destek almaya hak kazanan müzisyenler:

·                     Bahar Erünsal, keman

·                     Başak Kömürcügil, fagot

·                     Beliz Güney, viyolonsel

·                     Beste Gürkey, perküsyon

·                     Betül Burcu Gündoğdu, piyano

·                     Dilan Karayılan, keman

·                     Ece Namlı, keman

·                     Elfida Su Turan, keman

·                     Gökçe Küçükarslan, kontrbas

·                     Ilgın Top, keman

·                     Lal Karaalioğlu, piyano

·                     Melisa Büyükyörük, fagot

·                     Sıla Şentürk, piyano

GÜLSİN ONAY İLE BİRLİKTE KONSER VERECEKLER

2018 yılından bu yana gerçekleştirilen proje, çalgı, şan ve şeflik branşlarında üstün yetenekli genç kadın müzisyenlere destek olmayı amaçlıyor. Projenin dördüncü yılında, deneyimi, bilgisi ve uzmanlığıyla genç kadın müzisyenlerin yolunu aydınlatacak kanaat önderi, piyanist Gülsin Onay olacak. Gülsin Onay ile Yarının Kadın Yıldızları’nın birlikte gerçekleştireceği konserin kaydı sonbaharda İKSV YouTube kanalında izlenebilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali, bu yıl ağustos ve eylül aylarında müzikseverlerle buluşacak. Tamamen açık hava mekanlarda gerçekleşecek festivalin tarihleri ve programı 15 Haziran’da açıklanacak.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar