21 ay sonra sezonun ilk kruvaziyer gemisi: 'Blue Sapphire' Marmaris'te

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 03.09.2021 tarih ve 17:46 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. 21 ay sonra sezonun ilk kruvaziyer gemisi: 'Blue Sapphire' Marmaris'te

makale içerik

21 ay sonra sezonun ilk kruvaziyer gemisi: 'Blue Sapphire' Marmaris'te
Kısa Linki Kopyala

21 ay sonra sezonun ilk kruvaziyer gemisi: 'Blue Sapphire' Marmaris'te

Covid-19 nedeniyle 21 aylık uzun bir aradan sonra Türkiye'de kruvaziyer turizminin yeniden başlamasını sağlayan Blue Sapphire isimli yolcu gemisi, Marmaris'e geldi.

Bahama bayraklı "Blue Sapphire" kruvaziyer gemisi, Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi. Aydın'ın Kuşadası ziyareti sonrası rotasını Güney Ege'ye çeviren gemi, sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yaptı.Gemiden inen yolcular halk oyunları gösterisiyle karşılandı. Liman yetkilileri, aylar sonra gelen ilk yolcu gemisinin misafirlerine lokum ve yöresel gazoz ikramında bulundu.Gümrük işlemlerinin ardından gemiden ayrılan turistler, Marmaris Çarşısı, Kaleiçi ile yat limanını gezdi, tarihi ve turistik yerleri ziyaret etti. "Blue Sapphire", akşam saatlerinde Antalya'ya hareket edecek.Marmaris Cruise Port Genel Müdürü Murat Tugay, Antalya'dan yola çıkan geminin Doğu Akdeniz liman ziyaretlerinin ardından Kuşadası Limanı'na demir attığını ve oradan da buraya geldiğini söyledi. Geminin akşam saatlerinde de Antalya'ya gideceğini belirten Tugay, turistlerin gün boyunca Marmaris'te kalacağını ifade etti.Kruvaziyer turizminin salgından en çok etkilenen sektörlerden biri olduğunu vurgulayan Tugay, "İlçemize en son 21 ay önce yolcularıyla bir kurvaziyer gemisi gelmişti. Bunun güzel bir başlangıç olmasını diliyoruz. Kruvaziyerlerin eski parlak günlerine hızlı bir şekilde kavuşmasını bekliyoruz. Blue Sapphire'ye ev sahipliği yapmaktan mutluyuz. Blue Sapphire'nin turlarına ülkemizde devam etmesi ve sektörün eski günlerine dönmesini diliyorum" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar