AB sınırlarını tamamen aşılanan ziyaretçilere açma kararı aldı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 19.05.2021 tarih ve 14:16 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. AB sınırlarını tamamen aşılanan ziyaretçilere açma kararı aldı

makale içerik

AB sınırlarını tamamen aşılanan ziyaretçilere açma kararı aldı

AB sınırlarını tamamen aşılanan ziyaretçilere açma kararı aldı

SON DAKİKA HABERİ: Avrupa Birliği, iki doz corona virüs aşısı tamamlanan ziyaretçilere kapılarını açma kararı aldı.

Son dakika haberi! AFP haber ajansının kaynaklarına dayandırdığına göre, Avrupa Birliği (AB) ülkeleri sınırlarını tamamen aşılanan ziyaretçilere açma konusunda uzlaştı.

Kaynaklar, AB üye devletlerinin, corona virüse karşı tamamen aşılanmış yolculara bloğun sınırlarının yeniden açılması konusunda anlaştıklarını söyledi.

Öte yandan, mevcut kısıtlamalar altında, yalnızca Avustralya, İsrail ve Singapur’un da dahil olduğu 7 ülkenin vatandaşları aşı olup olmadığına bakılmaksızın AB ülkelerine seyahat edebiliyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, geçen ayın sonunda The New York Times'a verdiği demeçte,  Avrupa İlaç Kurumu (EMA) onaylı aşıları yaptıranların AB ülkelerine seyahatinin ve serbest dolaşımını mümkün olacağını ifade ederek "27 üye devletin tümü, EMA tarafından onaylanan aşıları yaptıran herkesi koşulsuz olarak kabul edecektir” demişti.

AB'nin ilaç düzenleyicisi tarafından şimdiye dek Pfizer /BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson ve AstraZeneca/Oxford'un aşıları onaylandı. EMA'nın Sinovac ve Sputnik V aşılarına ilişkin incelemesi sürüyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar