Alanya'da lodosu fırsat bilen sporcular denizde sörf yaptı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 02.12.2021 tarih ve 17:50 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Alanya'da lodosu fırsat bilen sporcular denizde sörf yaptı

makale içerik

Alanya'da lodosu fırsat bilen sporcular denizde sörf yaptı
Kısa Linki Kopyala

Alanya'da lodosu fırsat bilen sporcular denizde sörf yaptı

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir grup sörfçü lodosu fırsat bilerek denizde sör yaptı. Yurtiçinden ve yurtdışından gelen sporcular hareketli dalgaların keyfini çıkardı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir grup sporcu, etkili olan lodos dolayısıyla yükselen dalgalarda sörf yapmanın keyfini yaşadı.Hava ve deniz suyu sıcaklığının 21 derece ölçüldüğü, dalga boyunun ise 3 metreyi bulduğu ilçede, bir grup sörfçü Oba Plajı'nda sörf tahtalarıyla kendilerini dalgalara bıraktı.Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Dalga Sörfü Asbaşkanı Hürol Şengül, sörf yapmak için Miami'den geldiğini söyledi.Türkiye'ye sörf yapmak için sık sık geldiğini anlatan Şengül, "Alanya dalga sörfü bakımından çok uygun. Buradaki arkadaşlar çok deneyimli. Dalga sörfü olimpik bir spor oldu. Ülkemizde çok büyük bir potansiyel var. Özellikle Karadeniz, İstanbul, Alanya ve Antalya'da yılın neredeyse 7-8 ayı dalga oluyor" dedi.Şengül, sörf sporunun hem turizm hem de gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalarak hareketli bir yaşama yönelmeleri açısından önemli olduğunu vurguladı."Alanya Sörf Team" grubu olarak denizde güzel bir gün geçirdiklerini belirten Özgen, "Dalgalar 3 gündür devam ediyor ama bugün en güzeliydi. Yurt içinden oldukça kalabalık bir sörfçü arkadaş grubumuz geldi. Sörf turizmi için Alanya'ya gelen bir çok yabancı turist de var" diye konuştu.Sörf yapanlardan Mehmet Özgen de etkili olan lodosun kendileri için bir fırsat olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar