Bayram tatili evcil hayvan otellerine talebi arttırdı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 22.07.2021 tarih ve 12:27 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Bayram tatili evcil hayvan otellerine talebi arttırdı

makale içerik

Bayram tatili evcil hayvan otellerine talebi arttırdı

Bayram tatili evcil hayvan otellerine talebi arttırdı

Edirne'de Kurban Bayramı'nda tatile giden evcil hayvan sahiplerinin bıraktığı kedi ve köpeklerin konakladığı hayvan otellerinde yoğunluk yaşanıyor.

Kurban Bayramı tatiline çıkan evcil hayvan sahiplerinin bazıları can dostlarını yanlarında götürürken, bazıları ise kedi ve köpek otellerine bırakıyor.Bu otellerde eğitimden oyunlara kadar tüm hizmetler veriliyor. Hayvanlarını özleyenler otellerin kamera sisteminden onları canlı olarak izleyebiliyor.Edirne'de, Hacısaraf Mahallesi'nde kedi ve köpek oteli işletmecisi Edip Basri Tunçel, Kurban Bayramı tatilinde doluluk oranın yüzde 50'ye ulaştığını söyledi.Tunçel, "Köpek sahipleri tatillerini yaparken biz de burada köpeklerine tam bir tatil imkanı sağlıyoruz. Büyük alanımızda oyunlar oynuyoruz, eğitimler veriyoruz. Tabii sıcak havada yerlerinde oluyorlar. Akşam üstü tekrar çim alanına salıyoruz ve burada oynamaya devam ediyorlar. Etkinliklerimizle, bir nevi onlar da tatilde oluyorlar" dedi.Bayram dolayısıyla otele rağbet olduğunu belirten Tunçel, "Otelimiz şu anda 40 köpeğimize hizmet veriyor ve doluluk oranımız da yüzde 50 doldu. Corona virüs nedeniyle şu an tatile çıkmayanlar da var. Onlar da tatile çıkınca otelimiz tam kapasite dolu olacak. Ama bayram dolayısıyla rağbet olduğunu söyleyebiliriz" diye konuştu.Kamera sistemi olduğu için köpek sahiplerinin canlı olarak köpeklerini görebildiğini belirten Tunçel, "Onlara bu hizmeti sunuyoruz. Köpeklere çok iyi bakıyoruz, gözleri arkada kalmıyor" dedi.Köpeklerini otele aşılarını yaptırdıktan sonra aldıklarını söyleyen Edip Basri Tunçel, "Otelimize köpekleri alırken iç, dış parazit aşılarını yaptırmış olmalarını istiyoruz. Aşıları olmayan köpekleri otelimize almıyoruz.'Köpeğim burada beni özler mi, ağlar mı?' diye sorular çok sorulduğunu belirten Tunçel, sözlerine şöyle devam etti: "Köpekler burada 1 saat geçirmelerin ardından alışıyor ve unutuyorlar. Sahiplerinin gönülleri rahat olsun, biz zaten kamera görüntülerini kendilerine gönderiyoruz. Onlar da mutlu oluyorlar"

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar