Bilecik'te 30 metreden dökülen 'Suuçtu Şelalesi' ziyaretçilerden ilgi görüyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 10.06.2021 tarih ve 17:48 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Bilecik'te 30 metreden dökülen 'Suuçtu Şelalesi' ziyaretçilerden ilgi görüyor

makale içerik

Bilecik'te 30 metreden dökülen 'Suuçtu Şelalesi' ziyaretçilerden ilgi görüyor

Bilecik'te 30 metreden dökülen 'Suuçtu Şelalesi' ziyaretçilerden ilgi görüyor

Bilecik'in Yenipazar ilçesindeki Suuçtu Şelalesi, 30 metreden akan suyu ve etrafındaki yeşil tabiatıyla kademeli normalleşme sürecinde günübirlik ziyaretçilerden ilgi görüyor.

Bilecik ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta, Yukarıçaylı köyü sınırları içinde 875 metre rakımda bulunan Suuçtu Şelalesi'nden akan ve düştüğü noktada küçük bir havuzda toplanan suyun berrak görüntüsü dikkati çekiyor.Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, şelalenin ilçenin turizm potansiyeline sahip bölgelerinden biri olduğunu söyledi. Vadinin içinde yer alan şelalenin özellikle İstanbul ve çevre illerden gelen ziyaretçiler tarafından gezildiğini belirten Özden, "Şelalemiz, Süzmen Göleti'miz ve Harmankaya Kanyonu bir üçgen, turizm potansiyeline de sahip yerlerimiz. Ciddi sayıda misafirlerimiz oluyor. Ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor" diye konuştu.İlçede yaşayan Mehmet Kaya da çevre sakinlerinin özellikle hafta sonlarında buraya gelip dinlendiğini anlatarak, "Şelale güzel ama yapılacak çalışmalarla daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum" dedi.​​​​​​​Özden, Bilecik Valiliği ve Yenipazar Kaymakamlığının desteğiyle şelalenin görselliğini ön plana çıkararak turizme kazandırılması için çalışma yapacaklarını ifade etti.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar