Dokuzoluk Mesire Alanı turizme kazandırılıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 30.06.2021 tarih ve 16:41 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Dokuzoluk Mesire Alanı turizme kazandırılıyor

makale içerik

Dokuzoluk Mesire Alanı turizme kazandırılıyor
Kısa Linki Kopyala

Dokuzoluk Mesire Alanı turizme kazandırılıyor

Adana'da Karaisalı Belediyesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) arasında imzalanan protokol kapsamında Karaisalı’da bulunan Dokuzoluk Mesire Alanı turizme kazandırılacak.

Karaisalı Belediyesi’nin “Saklı Cennet, Dokuzoluk Kanyonu Turizm Projesi” ÇKA tarafından yürütülen 2021 yılı Turizmde Destinasyon Yönetimi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilerek, proje protokolü Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan ve ÇKA Genel Sekreteri Savaş Ülger arasında imzalandı.

“Saklı Cennet, Dokuzoluk Kanyonu Turizm Projesi” kapsamında Dokuzoluk Mesire Alanı'na giriş kontrol ünitesi, kır lokantası, yöresel ürünler sergi ve satış ünitesi, büfe alanı, yaya yolu, çocuk oyun alanı, wc, ibadethane, kamelya, piknik masaları, otopark, köprü, seyir terası ve peyzaj çalışması yapılacak.

Projenin tamamlanması ile birlikte Dokuzoluk Mesire Alanı'nın turizm merkezi haline gelmesi, ilçenin tanıtımının yapılması ve bölgeye turist çekilmesi hedefleniyor.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar