Ibiza'da corona vakaları patladı: Polis 'parti ajanı' olacak turist arıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 04.08.2021 tarih ve 15:08 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Ibiza'da corona vakaları patladı: Polis 'parti ajanı' olacak turist arıyor

makale içerik

Ibiza'da corona vakaları patladı: Polis 'parti ajanı' olacak turist arıyor
Kısa Linki Kopyala

Ibiza'da corona vakaları patladı: Polis 'parti ajanı' olacak turist arıyor

İspanyol polisi Ibiza'da artan yasa dışı partileri tespit edebilmek için yabancı turistlerden yardım bekliyor. Artan vakaları önlemek isteyen yetkililer, partilere giderek yasa dışı olanları bildirecek 'parti ajanı' turistler arıyor.

İspanya'nın tatil cenneti adası Ibiza'daki bir iş ilanı, uluslararası medyanın gündemine oturdu. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte turistlere Haziran ayında kapılarını açan adada vaka sayıları artışa geçti. Sağlık Bakanlığı verilerine göre Ibiza’da 14 günlük vaka ortalaması 991’e yükseldi. Bu rakam mayıs ayında günlük 40-50 arasında değişiyordu.Yetkililer bu durumdan hareketle bar ve gece kulübü gibi mekanlarda saat 21.30’dan sonra parti yapılmasını yasakladı.Ancak yasak vakaları düşürmede etkili olmazken, partilerin yasa dışı olarak evlerde yapılmasına yol açtı.İspanyol polisi bu partileri tespit edebilmek için adaya gelen yabancı turistleri kullanmayı planlıyor.Business Insider’ın haberine göre, polis 30-40 yaş arası yabancı turistlerin 'parti ajanı' olması için harekete geçti.Ajanların yabancılar arasından seçilmek istenmesinin sebebi, adada yaşayanların yerel polisin nasıl göründüğünü bilmesi olarak gösterildi. Buna göre seçilecek olan parti ajanları, adadaki partileri dolaşacak ve yasa dışı olanları İspanyol polisine bildirecek.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar