Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 11.06.2021 tarih ve 12:56 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

makale içerik

Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

Kapadokya'yı mayıs ayında 61 bin 634 turist ziyaret etti

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini mayıs ayında 61 bin 634 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre; Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesi, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean Kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yer altı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyerleri, Gülşehir Açık Saray harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ni mayıs ayında 61 bin 634 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. KAPADOKYA GEZİSİ VE BALON TURU: NEREYE GİTMELİ? NE YEMELİ?Bölgedeki müze ve ören yerlerini 2020 yılının mayıs ayında ise, corona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olunca ziyaret eden olmamıştı.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar