Karadeniz plajları Akdeniz'i aratmıyor

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 29.07.2021 tarih ve 17:40 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Karadeniz plajları Akdeniz'i aratmıyor

makale içerik

Karadeniz plajları Akdeniz'i aratmıyor
Kısa Linki Kopyala

Karadeniz plajları Akdeniz'i aratmıyor

Yaklaşık 170 kilometrelik sahil şeridine sahip Kastamonu'nun, deniz kıyısındaki ilçelerinden Cide'de plajlarda yaşanan yoğunluk Antalya sahillerini aratmadı.

Karadeniz'in doğal güzelliği ile öne çıkan kenti Kastamonu'nun sahillerindeki yoğunluk Akdeniz'i aratmıyor. Yaklaşık 170 kilometrelik sahil şeridine sahip kentin, deniz kıyısındaki ilçeleri Çatalzeytin, Abana, İnebolu, Doğanyurt ve Cide doğa turizminin yanı sıra deniz turizmi ile de rağbet görüyor.Plaj uzunluğu 13 kilometre olan Cide ilçesi, maviyle yeşilin buluştuğu sahillerindeki yoğunluk ile dikkati çekiyor. Yaz aylarında nüfus yoğunluğu artan ilçenin plajlarındaki doluluk havadan görüntülendi.İlçe merkezindeki plajda görevli Baran Yakşi, kışın sakin olan yaklaşık 22 bin nüfuslu ilçenin yaz aylarında hareketlendiğini söyledi. Cide'nin doğal güzelliği ile ziyaretçileri mest ettiğini anlatan Yakşi, "Akdeniz'in, Ege'nin plajları çok güzel evet ama Karadeniz'in de plajları bir o kadar güzel. Herkesi bekliyoruz. Gelip görmelerini isteriz" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar