Kiralık villa dolandırıcılığı

Bu yazı HasCoding Haber Ajansı tarafından 28.05.2021 tarih ve 20:07 saatinde Seyahat Haberleri kategorisine yazıldı. Kiralık villa dolandırıcılığı

makale içerik

Kiralık villa dolandırıcılığı

Kiralık villa dolandırıcılığı

Geçtiğimiz yaz pandemi nedeniyle başlayan "izole tatil" arayışı bu yaz da devam ediyor. Kiralık evlere özellikle de villalara talep çok fazla. Dolandırıcılar da bunu fırsat bilerek sahte villa kiralama sitesi kurmaya başladı. Uzmanlar gerçeği ile sahtesinin nasıl ayırt edilebileceğini anlattı.

İzole tatil arayanlar dolandırıcıların hedefinde. Pandemi endişesiyle tatilde kiralık evlere-villalara talep patladı.

Haftalık ücretler ortalama 10 bin TL'yi aşsa da villaların şimdiden büyük kısmı doldu. Dolandırıcılar ise bu ilgiyi fırsata çevirmeye çalışıyor.

Siber dolandırıcılar online rezervasyon sitelerini birebir kopyalıyor, villaların gerçek fotoğraflarını kullanıyor. İndirimli ve daha ucuz ilanlar veriyor.

Uzmanların bu yönteme karşı vatandaşlara bazı uyarıları var. Bunların başında banka havalesi yapmamak geliyor.

Dijital Ajans Başkanı Ramazan Becer, vatandaşları uyararak, "Banka havalesi yapılmamalı, kredi kartıyla tahsilat kısmında özellikle bankaların koyduğu bir takım kurallar var. Google'da herhangi bir arama yaptığımızda reklam bölümünde sonuçlara tıklarken bir kaç defa düşünmemiz gerekiyor. Bölgedeki diğer rakiplerin ya da benzer ürünlerin rakipleriyle kıyaslaması gerekiyor" dedi.

Anahtar Kelimeler :

Pinterest Google News Sitesinde Takip Et Facebook Sayfamızı Takip Et Google Play Kitaplar